Červenec 2007Něco o filmu italské prázdniny

26. července 2007 v 15:28 | Jana |  Italské prázdniny
Chystá se s kamarády na prázdniny do Říma a těší se, že si tam pořádně užijí své čerstvě nabyté "dospělosti". Jenže na stejnou cestu se chystá i Lizzina domýšlivá spolužačka Kate, a co je horší, obě úhlavní nepřítelkyně spolu budou muset sdílet pokoj.

Situaci alespoň trochu zachraňuje Lizzin nejlepší kamarád David Zephyr Gordon přezdívaný Gordo, který jede do Říma také a hned první den vezme Lizzie na velkou vyhlídkovou cestu po městě skončící u slavné fontány di Trevi, která údajně plní přání. A právě tady se Lizzie setká s hvězdou italské pop music Paolem Valisarim, jenž ji omylem považuje za svou partnerku, populární zpěvačku Isabellu Parichi, se kterou se před nedávnem pohádal a která jako by jí z oka vypadla.

Paolo vezme Lizzie na projížďku kolem Říma a pak ji požádá, aby společně s ním vystoupila místo Isabelly na chystaném slavnostním předávání hudebních cen a zazpívala s ním duet, který předtím zpíval s Isabellou. Navíc se Paolo netají tím, že se do Lizzie bláznivě zamiloval, a zdá se, že také ona má pro něj slabost.

Hloupá naivní školačka se mění v krásnou sebevědomou pop hvězdu, ale současně si také začíná uvědomovat pravý význam přátelství, postupně přebudovává svůj hodnotový žebříček a musí se rozhodnout, jestli vymění svůj nový báječný život za staré dobré časy mezi přáteli. Také Gordo musí čelit nečekané situaci a uvědomit si, co vlastně k Lizzie cítí.

Americká komedie, která navazuje na úspěšný televizní seriál vysílaný v letech 2001 až 2004, vznikla v roce 2003, kdy ji natočil režisér Jim Fall. Hrají: Hilary Duff (Agent Cody Banks, Moderní Popelka) jako Lizzie a Isabella, Adam Lamberg (Den, kdy zastřelili Lincolna) jako Gordo, Hallie Todd (Kdo bude mít rád mé děti) coby Jo McGuire, Robert Carradine (Muž se srdcem kovboje, Monstrum) jako Sam McGuire, Ashlie Brillault jako Kate Sanders, Alex Borstein (Divoké kočky, Santa je úchyl) jako slečna Ungermeyerová, Yani Gellman (Temná legenda 2 - Poslední záběr, Jason X) jako Paolo Valisari, Brendan Kelly jako Sergej, Carly Schroeder jako Melina Bianco a další.


Mrazík

26. července 2007 v 15:23 | Jana |  Mrazík
Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting

Kopíruj se zdrojem !!!!!

Něco o Mrazíkovi

26. července 2007 v 15:23 | Jana |  Mrazík
Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela, jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne, nebo ji vlci sežerou.

V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se o ni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka Hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konat dobré skutky, aby znovu získal zpět svou lidskou tvář.

Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let.
Vznikla v roce 1964, kdy ji natočil režisér Alexandr Rou podle scénáře Nikolaje Erdmana a Michajla Volpina. V hlavních rolích se představí Nataša Sedychová jako Nastěnka a E. Izotov jako Ivan. V titulní roli Mrazíka se objeví Alexandr Chvylja, nezapomenutelnou babu Jagu si zahrála G. Miljarová, Marfušku zpodobnila I. Čurikovová a v roli macechy uvidíte V. Altajskou.

Kreslení delfíni

25. července 2007 v 8:16 | Jana |  Delfíni

Něco o delfínech

25. července 2007 v 8:16 | Jana |  Delfíni
Delfíni se poprvé objevili v miocénu (tj. asi před 25 mil. let). Jejich předchůdci jsou prakytovci (Archeoceti), kteří obývali naši planetu v eocénu (tj. před 60 mil. let). Dosud se archeologům nepodařil nalézt mezičlánek mezi prakytovci a pravými kytovci. Prakytovci nejspíše vznikli z primitivních savců v období křídy před 100 mil. let. Během této dlouhé doby prošli delfíni složitými změnami. Původní prakytovci měli oddělené nozdry na konci horní čelisti. Dnešní kytovci mají praktičtější dýchací otvor na vrcholu hlavy. To jim umožňuje snadnější dýchání. Zuby dnešních delfínů jsou prakticky všechny stejné. Mají kónický tvar. Stejný tvar zubů měli prakytovci pouze v přední části čelisti. Ostatní zuby po stranách čelisti byly oploštělé. Jejich tvar svědčí o tom, že sloužily k rozdělování potravy na jednotlivá sousta.
Dalším vývojem prošla kostra, hlavně lebka, kostra končetin, ale také osová kostra. Vědci se domnívají, že z původních primitivních savců se vyvinul společný předek, z něhož potom vznikly prakytovci (Archeoceti), kytovci ozubení (Odontoceti) a kytovci kosticonosní (Mysticeti). Velkým vývojem prošel i mozek. U zubatého prakytovce rodu Prozeuglodon byla kapacita mozkovny asi 800ccm, při délce těla 20m. Předchůdce člověka Australopithekus, který se vyvinul asi o 50 mil. let později, měl kapacitu mozku o 200ccm menší (tj.600ccm). Velikost mozkovny dnešního vorvaně Physter catodon je okolo 9000ccm,při téže délce těla (20 m).

Zařazení delfína
Řád kytovci (Cetaceae) se skládá ze dvou podřádů: kosticoví (Mysticeti) a ozubení (Odontoceti). Ozubení se dále dělí na čeledě narvalovití, vorvaňovcovití, vorvaňovití, delfínovcovití, delfínovití. Do čeledě delfínovitých patří běluhy, delfín obecný (Delphius delphis) a delfín skákavý (Tursiops truncatus), který se nejvíce hodí k vědeckým účelům. Jeho latinský název je poněkud humorný. Tursiops truncatus totiž v překladu znamná nosaté mořské prase. Zřejmě proto se v češtině nepoužívají překlady latinských názvů, ale speciální česká jména živočichů.

Delfíni

25. července 2007 v 8:16 | Jana |  Delfíni
delfíni
delfínidelfíni 2Rozvrh hodin s koňmi

24. července 2007 v 9:57 | Jana |  Koně


Natalia Oreiro

23. července 2007 v 19:54 | Jana |  Natalia Orerio
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

Animace koček

23. července 2007 v 13:35 | Jana |  Kočky

Kočičky

23. července 2007 v 13:32 | Jana |  Kočky
Dobrou noc